Co jsme například našli

Cestovní ruch v Malajsii

Zadání: Klient již podniká v turistickém ruchu v Indonésii a chce rozšířit záběr také na blízkou Malajsii.

Výstup: Informace o návštěvnících jedné z méně známých turistických destinací v Malajsii. Našli jsme pdf soubory s počty návštěvníků za posledních 5 let, rozdělených podle jednotlivých měsíců s důležitými informacemi o způsobu příjezdu - malé lodě, velké lodě, trajekt, soukromé jachty a letadlo.

Jazyk: angličtina

Trvalý pobyt ve Španělsku

Zadání: Zákazník má v úmyslu zakoupit dům na pobřeží a odtud řídit veškeré obchodní aktivity.

Výstup: Informace o změnách pravidel pobytu cizinců na území Španělského království – oficiální dokumenty (pdf), právní výklad, povinnosti cizinců, možné dopady na podnikání, obce a turistiku (např. v důsledku tohoto opatření, a samozřejmě také brexitu, odešlo ze Španělska během krátkého období 40% zde usazených Britů) a obecné rady pro cizince.

Jazyk: španělština

Trh se skleněnými výrobky v jižní Americe

Zadání: Klient prodává na trzích v Evropě, jeho záměrem je uchytit se také v jižní Americe.

Výstup: Informace o trhu se specifickými skleněnými výrobky v jižní a střední Americe. Zjistili jsme zájem zákazníků a tento typ produktu, jejich informovanost, konkurenci a jejich online aktivity. Zajímavým zjištěním bylo, že se v této oblasti používá odlišné pojmenování daného produktu (např. na rozdíl od Španělska nebo Portugalska).

Jazyk: španělština, portugalština, angličtina

Seznamování na internetu

Zadání: Anonymní klient*, záměr neznámý

Výstup: Informace o principech seznamování na internetu (online dating). To vyžadovalo najít a procházet desítky článků, anotací knih, diplomových a doktorandských prací, což nakonec vyústilo v nalezení zásadní studie o 90ti stranách, ze které vychází většina dalších autorů. Po provedení analýzy této studie byly předány výsledky v jednodušší a přehledné formě (cca 5 stran).

Jazyk: angličtina

Konkurence na trhu s výrobky ze dřeva ve střední Evropě

Zadání: Německá firma hledá firmu pro spolupráci na trzích v ČR, Polsku a na Slovensku.

Výstup: Informace o trhu s určitými výrobky ze dřeva v oblasti střední Evropy. Vyhledání konkurenčních firem, analýza jejich online aktivit, názory odborníků na budoucí vývoj a prognóza cen.

Jazyk: čeština, slovenština, němčina, polština, angličtina

*Pozn.: Za určitých podmínek nepožadujeme žádné informace o zadavateli.